Lizbona! Portugalia part. I

Dziś jest TEN dzień, w którym w końcu zebrałam się w sobie i nareszcie piszę post o Lizbonie… Już nie mogłam dłużej zwlekać bo wiem, że parę osób czeka! 😉

Uwielbiam to miejsce. I nie spodziewałam się, że aż tak mi się tu spodoba. 😉 Tu jest pięknie i tu jest baaardzo smacznie! Jednak o jedzeniu jest taaak dużo do powiedzenia, że zrobię osobny wpis.

W Lizbonie byliśmy w połowie czerwca. I to był strzał w 10! Ponieważ przez cały prawie czerwiec Lizbona obchodzi Festas de Lisboa czyli impreza w Lizbonie! Tak faktycznie było. Wszędzie koncerty, wystawy, warsztaty i przedstawienia. Radosna biesiada i potańcówka. Najbardziej huczna między 12 za 13 czerwca, podczas “imienin” św. Antoniego, który jest patronem Lizbony i małżeństw.

Ulice udekorowane girlandami, wypełnione ludźmi, muzyką grają na żywo i najciekawsze – zapachem grilowanych sardynek!

Budynki nie oszukujmy się … zaniedbane ale przez bujną roślinność i historię w nich zawartą mają swój urok. Nie zabrakło także kafelek ozdobnych – wizytówki Lizbony, Porugalii.

Tak zdobionych budynków jest naprawdę sporo. Tak samo dużo jak i żółtych tramwaji i wind… kolejny symbol miasta.

Kukam z najsłynniejszej linii tramwajowej nr 28. Tramwaj jedzie przez prawie całe miasto, dzięki temu można zobaczyć najważniejsze zabytki i uliczki, ale jest małe ale… no może nie takie małe. W kolejce trzeba wstać swoje… Nas to przerosło i nie chcieliśmy czekać, więc poszliśmy na pierwszą stację powrotną. Przechytrzyliśmy system haha I nie staliśmy w kolejce ale nałazić się trzeba było!

Zwiedzania mnóstwo. Górki i pagórki… obowiązkowym punktem wycieczki powinny być ruiny zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge). Popatrzcie jak tam ładnie :

Ależ mi było miło powspominać! To jednak nie koniec przygody w Lizbonie reszta w kolejnym wpisie! 😉

Pozdrawiam!

4 thoughts on “Lizbona! Portugalia part. I

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.