Lozanna, Jezioro Genewskie, Szwajcaria

Żeby nie było, że tak szybko wracamy do domu, musieliśmy zachaczyć o nowe miejsce dla nas miejsce!

Do Lozanny jechaliśmy wracając z Genewy więcej we wpisie tu.

Plan był prosty- odwiedzić Lozannę, rozeznać się, czy atmosfera miasta nam pasuje i później z Lozanny do domu, do Holandii i mimo “niezgodności charakterów” z Genewą, Lozanna była bardziej dla nas przyjazna. Bardziej wyrozumiała i wg mnie bardziej “do życia”

Mniejsza, a tym samym mniej ruchliwa i na pierwszy rzut oka bardziej uporządkowana. Z ciekawymi uliczkami, bardzo przypominały mi Lizbonę, którą opisałam tu. Ponieważ większość z nich była na różnych poziomach …. jedna pod górę… druga w dół 😉 nigdy nie wiesz co za rogiem hahaha nie no bez przesady, moim zdaniem to ma swój urok. Jednak według mojej zasady im wyżej, tym ładniejszy będzie widok.

Tak też zrobiliśmy.

Szkoda, że było tak pochmurno. Bo panorama byłaby jeszcze ciekawsza. I odsłoniłaby Jezioro Genewskie i Alpy.

Taki widok był ze wzgórza z gotycką katedrą Notre Dame w Lozannie. Najsłynniejszy zabytek – majestatyczne dominuje na wzgórzu. Dobrze się prezentuje, prawda? Powiem Wam, że to bardzo spokojne i nastrojowe miejsce.

Na zewnątrz:

I w środku:

Wielkie zabytkowe organy.

Całkiem inaczej było, gdy zeszliśmy na niższą część starówki… Najpierw dotarły do nas zapachy… swieżego chleba i wypieków, serów oraz zapachy smażenia kiełbasek i innych wyrobów.

Tak! Targ! Zapachy kusiły …

Tą część miasta zapamiętam na jakiś czas 😉 świeże, regionalne produkty, mili mieszkańcy, harcerze sprzedające wypieki własnej roboty. Bardzo mi się to spodobało i bardzo polubiłam klimat miasta 😉 niby nic, niby tylko parę uśmiechniętych i przyjaźnie nastawionych ludzi a od razu inaczej się patrzy na dane miejsce. 😉 Już nie jest tak pochmurne i ma się ochotę zostać dłużej lub zaplanować dłuższy pobyt! Jestem prawie pewna, że jadąc kolejny raz w Alpy “zachaczymy” o Lozannę raz jeszcze.

Masz ochotę zostać tu na dłużej? Polecam skorzystać z mojej zniżki na booking.com, link bezposredni do znizki jest tutaj A cały wpis opisujący “Co i jak” znajdziecie tu. Ten sam link/kod dostępny w dwóch językach. Polecam! Bo zawsze przyjemniej się wypoczywa wiedząc, że po przyjeździe kasa wraca … 😉

Do następnego!

Pozdrawiam!

Mira ♡

3 thoughts on “Lozanna, Jezioro Genewskie, Szwajcaria

  1. Przepięknie.Bardzo lubię te górskie miasta i miasteczka.Ich zakręty,balkony,niespodzianki za każdym zakrętem i na każdej wysokości.Nigdy nie jest tak samo, więc nigdy się nie nudzą te widoki!Pozdrawiam!

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.