10KM – BIEGANIE / 10KM – RUNNING

PL

Pierwsze 10 km biegu po naprawdę długim czasie! Tak dawno nie biegałam w żadnych zawodach, że zapomniałam jakie to świetne uczucie.

10 km przebiegałam w 1 h 03 min 06 sec

Ten wynik udało mi się osiągnąć dzięki mojemu Darkowi, który mnie “ciągnął” i wspierał przez cały bieg. On ma dużo lepszą kondycję ode mnie i bieg w moim tempie, nie jest dla niego “dużym wysiłkiem”.

Rekord Darka na 10 km to 48 min 46 sec

Atmosfera:

Dużo kibiców, ustawionych wzdłuż trasy biegu, obcy ludzie krzyczący po imieniu: ” Mira! Dasz radę! ” to mnie mega motywuje.

Bieg w którym brałam udział to @VENLOOP. Jest to największa “impreza” w mieście w którym mieszkam (Venlo, Holandia).

Bieg organizowany co roku, na koniec marca. Do wyboru jest dużo opcji przez cały weekend. W sobotę: chodzimy, w niedzielę biegamy. I na tym się skupię. Do wyboru bieg: 5 km, 10 km i 21,2 km (półmaraton).

Odsyłam Was do oficjalnej strony TUTAJ Aby sprawdzić aktualne ceny i dopasować ofertę do własnych potrzeb i możliwości. Na ogół wpisowe kosztuje mniej niż 20 €. Ja reprezentując firmę w której pracuję za pakiet startowy nie płacę.

Pakiet startowy:

bieg, koszulka, medal, woda (podczas biegu oraz po zakończonym biegu), banany, gotowa odżywka białkowa dedykowana po treningu, woda butelkowana, przechowalnia bagażu, prysznice, wc.

Trening:

Mój trening był do półmaratonu i opisałam to TUTAJ. A wzięcie udziału w tym 10 km biegu było tylko sprawdzeniem ” jak mi idzie”. Przyznaję, że na początku miałam dużą motywację i pierwsze 3 tygodnie trenowałam sumiennie. Jednak kolejne 3 tygodnie praktycznie nie trenowałam… miałam kontuzję, a później byłam przeziębiona. Następnie tydzień przed wyścigami na 10 km biegałam “delikatnie” po 5 km. Wiedziałam, że już za późno aby cokolwiek nadrabiać. W tydzień nie da się zbudować ani kondycji, ani wytrzymałości.

Teraz wiem, jak dużo jeszcze przede mną!

Wiem, że mój wynik w tych wyścigach był “Ok” jednak wiem jak ciężko mi było… A to TYLKO 10 km … mówię tylko, ponieważ mój cel jest inny…

Mój główny cel do którego trenuję, to półmaraton w Zermatt (Alpy szwajcarskie). Oficjalna strona TUTAJ

Teraz podejmuję wyzwanie:

100 dni do półmaratonu (06.07.2019)

#100daysChallenge

Życzcie mi szczęścia! Będzie mi potrzebne…

Przed / before

Po / after

EN

The first 10 km run after a really long time! I have not run in any competition so long ago that I forgot what a great feeling it is.

I ran 10 km in 1 h 03 min 06 sec

I managed to achieve this result thanks to my Darek, who “pulled” me and supported me throughout the whole race. He has a much better condition than me and running at my own pace, is not a “big effort” for him.

Darek record for 10 km is 48 min 46 sec

The atmosphere:

A lot of fans, set along the course of the run, strangers shouting their names: “Mira! Come on!” This motivates me.

The run in which I took part was @VENLOOP. It is the largest “party” in the city where I live (Venlo, the Netherlands).

Run organized every year, at the end of March. There are many options to choose from throughout the weekend. On Saturday: we go, we run on Sunday. And I will focus on that. You can choose between 5 km, 10 km and 21.2 km (half marathon).

I am sending you to the official website HERE. To check current prices and adjust the offer to your own needs and possibilities. In general, the entry fee costs less than 20€. I don’t pay because I representing the company in which I work.

Starter pack:

gear, t-shirt, medal, water (during running and after running), bananas, ready protein supplement dedicated after training, bottled water, luggage storage, showers, toilet.

Training:

My training was for the half marathon and I described it HERE. And taking part in this 10 km run was just a “how it goes” check. I admit that at the beginning I had a lot of motivation and the first 3 weeks I trained conscientiously. However, the next three weeks I practically did not train … I had an injury and later I had a cold. Then, a week before the races for 10 km, I ran “gently” after 5 km. I knew it was too late to make up for anything. In a week, neither fitness nor endurance can be built.

Now I know how much still ahead of me!
I know that my result in these races was “Ok” but I know how hard it was … And it’s ONLY 10 km … I only say because my goal is different …

My main goal I train for is the half-marathon in Zermatt (Swiss Alps). Official site HERE

now takes up the challenge!

100 days to the half marathon (06.07.2019)

#100daysChallenge

Wish me luck! I will need …

Darek, Mira, 2016
Darek, Mira, 2019
VENLOOP 2015, 2016, 2019

6 thoughts on “10KM – BIEGANIE / 10KM – RUNNING

 1. Masz jeszcze trochę czasu, na pewno się uda 🙂 Nie, chwilowo tylko siłownia i slow jogging – biorę leki przy których duży wysiłek fizyczny jest niezalecany. Ale jeszcze tylko jakieś 2 miesiące, więc na pewno wrócę do ścigania się z samą sobą jeszcze w tym roku 🙂

  Liked by 1 person

  1. Dziękuję 😉 przyda mi się bo znowu mam kontuzje i kolejny tydzień przepadł eh mam nadzieję że uda mi się ogarnąć i też przebiegnie ten pół maraton. Opowiedz jak Ci poszło? To był trening czy zawody? Powiem Ci że łatwo się mówi … 10km .. pół maraton … Ale tak naprawdę to duży wysiłek dla ciała i umysłu …

   Like

   1. Oj, to w takim razie najpierw życzę powrotu do zdrowia! Przed pierwszym polmaratonem najdłuższy dystans to było 12 albo 13km, także wiem jak ciężko jest zrobić te dodatkowe 8-9km 🙂 ale jeżeli nie nastawiasz się na wynik, tylko na przebiegnięcie, to spokojnie jesteś w stanie to zrobić. Pierwszy polmaraton przebiegałam na jakieś 2 albo 3 tygodnie przed startem docelowym, czyli Półmaratonem Warszawskim w 2016r. Zajęło mi to duuuużo czasu bo jakoś 2:20, a dyszkę biegłam ok 1h05min, ale dobiegłam o siłach i mega szczęśliwa 🙂 duży wysiłek, ale przy regularnych treningach na pewno dasz radę 🙂

    Liked by 1 person

   2. Robiac jails ustalony trening I nie biegajac tych 21km zastanawiam sie … w jaki spodob przebiegne 21 km jak nie mam sily przy 15km hahaha ale trening to trening ma nauczyć organizm wydolności. U Ciebie widzę że jest naprawdę dobry czas! Wiadomo że zawsze każdy chce więcej i szybciej ale trzeba być realistami hahah i być odpowiedzialni podczas biegu żeby dostosować tempo do możliwości 😉 moim zdaniem świetnie Ci poszło i nie powinnaś być taka surowa dla siebie! 😉 😉 ja jestem z Ciebie strasznie dumna 😉 kiedy następne zawody? Trenujesz dalej?

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.