Szwajcaria, TÄSCH (Switzerland)

Dolina między górami a w niej miasteczko. Ale jak to? Miasteczko czy parking?

Pewnie zastanawiacie się o co mi chodzi. Owszem, Täsch to małe miasteczko, które jest ostatnim przystankiem przed Zermatt (uwielbiam to miasto! Ale o nim w następnym poście).

Od początku.

The valley between the mountains and the town in it. But how? Town or parking?

You probably wonder what I mean. Yes, Täsch is a small town that is the last stop before Zermatt (I love this city! But about it in the next post).

From the beginning.

Szwajcarzy wymyślili sobie, że chcą zachować “czyste powietrze” w swoich niektórych miasteczkach. Zermatt jest jednym z nich. I super! Jednak żeby to wykonać musieli “poświęcić” inne miasteczka (wybrali te mniej malownicze).

The Swiss invented that they want to keep “clean air” in some of their towns. Zermatt is one of them. And great! However, to do this they had to “sacrifice” other towns (they chose the less picturesque ones).

Jednak, jeśli chcesz się tam dostać jadąc autem, gdzieś to auto musisz zostawić… w tym przypadku padło na Täsch. mapa Jest tu parę hoteli i parkingi (jeden obok drugiego) średnio w cenie 11-13 € za dobę. Dużo? Mało? Pamiętajcie, że to Szwajcaria- jedno z droższych państw. Obojętne jest tutaj jak małą wioskę znajdziemy w Szwajcarii, ceny trzymają się mniej więcej takie same w całym kraju. I wg mnie jest drogo. Ceny będę Wam podawać, przy okazji opowiadania o danym miejscu (W następnych postach).

However, if you want to get there by car, you have to leave the car somewhere … in this case it was on Täsch.maps There are a few hotels and car parks (one next to the other) on average for 11-13 € per night. Much? Little? Remember that Switzerland is one of the more expensive countries. It is indifferent here how a small village can be found in Switzerland, prices are more or less the same in the whole country. And according to me it is expensive. I will give you prices on the occasion of a story about a given place (In the next posts).

Jak widzicie na zdjęciach jak na parking, to całkiem nieźle usytuowany. Między górami. Tutaj także znajdziemy szlaki do trekkingu, wodospad. Parę punktów widokowych.

As you can see in the pictures for a parking lot, it’s pretty well located. Between the mountains. Here you will also find trails for trekking, a waterfall. A few viewpoints.

Täsch jest także całkiem sporym ośrodkiem sportowym i bazą narciarską. Z ciekawostek, które znalazłam w Google: mieszka tu tylko około 1126 osób. W 1985 roku odbyły się tu mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym. Brawo.

Täsch is also quite a large sports center and ski base. Of the curiosities I found on Google: only about 1126 people live here. In 1985, the Nordic World Junior Championships took place here. Bravo.

My spędziliśmy w Täsch jedną noc. W średniej klasy hotelu 🙈 pokazywałam Wam na instagramie, pokój i okolicę. Kto oglądał i pamięta, zostawia 😜 <- w komentarzu.

Za dużo tutaj nie zwiedzaliśmy, to miał być tylko nasz przystanek, miejsce na zaklimatyzowanie się w Alpach.

We spent at Täsch one night. In a middle class hotel 🙈 I was showing you instagram, room and surroundings. Who watched and remembers, leave 😜 <- in the comment.

We did not visit too much here, it was supposed to be just our stop, a place to settle in the Alps.

Mieliśmy odpoczywać i regenerować organizm, jednak poszliśmy na spacer. A rano poszliśmy, jeszcze przed śniadaniem na szybki, krotki bieg 5 km.

Pomyślicie pewnie, że oszaleliśmy… jednak nie zdradziłam Wam celu naszej kolejnej wizyty w Alpach….

We were supposed to rest and regenerate the body, but we went for a walk. And in the morning we went, before breakfast, for a quick, short 5 km run.

You will probably think that we are crazy … but I did not reveal to you the purpose of our next visit to the Alps ….

Uwaga! Uwaga!

Nie powiem 🙈 dowiecie się z następnego wpisu 😜 A kto jest bardzo ciekawy to zapraszam na instagram. Tam w zapisanych historiach podpowiedź. Link TUTAJ.

Attention! Attention!

I will not tell you 🙈 you will find out from the next entry 😜 And who is very interesting, I invite you to instagram. There’s a hint in instastories. link HERE

●●● MIRA ●●●

8 thoughts on “Szwajcaria, TÄSCH (Switzerland)

 1. Piękne tereny, a dbałość Szwajcarów, by czyste było powietrze do pozazdroszczenia.
  Drogo, owszem, ale też Szwajcar nie zarabia w złotówkach, więc relacje są inne.
  Serdecznie pozdrawiam

  Liked by 1 person

  1. Drogo ale muszę być zarobki miarodajne do wydatków. To prawda. 😉 jednak da się zaoszczędzić. Będę o tym pisać w następnych wpisach 😉 A co do cen parkingu w Täsch to nie jest tak źle … W porównaniu do mojego parkingu podziemnego w małym mieście w Holandii (venlo) cena za godzinę 17.50€ za dzień A w Szwajcarskim Täsch około od 10 € 🙈🙈🙈

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.